Nenuostabu, kad srautas į jūsų svetainę yra raktas į didesnius pardavimus ir didesnes pajamas. Galų gale, jei žmonės nėra buve jūsų verslo svetaineje, jie tikrai nebaigia pirkimų el. parduotuveje.

Vis dėlto atrodo, kad kiekvienas 2019 m. Verslas įsijungė į paieškos optimizavimą (SEO), kad padidintų srautą į svetainę.

Dabar SEO yra veiksminga skaitmeninio augimo strategija. „Google Mark“ vien tik „Google Marketshare“ duomenimis, vien tik „Google Mark“ per 72 proc. Tačiau, kadangi internetas auga ir daugiau įmonių tęsia kovą, kad būtų užregistruotas pirmasis už tuos pačius raktinius žodžius, mažėja eiliškumo ir pakankamo eismo srauto tikimybė. Todėl prekių ženklų geriausias interesas yra ištirti kitus svetainės srauto didinimo būdus.

Prieš rinkodaros kampaniją, kai rinkodaros specialistai diegia naują svetainę, pirmiausia turėtų įvertinti savo einamąjį srautą ir analizę. Naudokite tokias priemones, kaip „Google Analytics“ ir „SEMRush“, kad nustatytumėte, iš kur gaunamas srautas, kiek laiko naudotojai tyrinėja jūsų svetainę, interneto puslapius ir turinį, kuriuo jie naudojasi, ir kai jų kelionės metu jie paprastai palieka jūsų svetainę. Prieiga prie šios informacijos suteiks jums galimybę sukurti geresnę ir stipresnę strategiją.

Tada galite padidinti svetainės srautą naudodami šias penkias strategijas:

1. Investuokite į socialinius tinklus

Socialinė žiniasklaida yra nuolat auganti interneto įmonių rinka. Galų gale, pasak „Sprout Social“, socialinių tinklų priemonės tiesiogiai veikia 74 proc. Vartotojų pirkimo sprendimų. Įvairios socialinių tinklų platformos gali veikti ir kaip prekės ženklo kūrėjos, kuris turės įtakos ilgalaikiam prekės ženklo lojalumui ir eismui, taip pat paspaudimams ir srautui.

Įsitikinkite, kad skelbiates socialiniuose tinkluose, kuriuose aktyviai veikia demografiniai rodikliai – kai kurie greiti rinkos tyrimai leis tai išryškinti. Be to, nesiremkite organiniais skelbimais. Deja, daugelis socialinės žiniasklaidos algoritmų sukelia verslo žinutes naujienų srautų apačioje ir reikalauja, kad įmonės mokėtų reklamuoti. Tačiau mokamos socialinės žiniasklaidos priemonės, pvz., „Facebook“ skelbimai, yra viena iš pigiausių internetinės reklamos formų ir gali užtikrinti didelę investicijų grąžą, jei tai įvykdoma gerai – svarbiausia yra rasti puikią socialinių tinklų rinkodaros kompaniją, kad būtų sukurta veiksminga strategija.

2. Naudokite el. Pašto rinkodarą.

Nors yra tam tikras neatitikimas dėl tikslios investicijų grąžos, visi šaltiniai sutinka, kad tai viena iš naudingiausių rinkodaros priemonių ir suteikia didelę investicijų grąžą. Prekiniai ženklai gali reklamuoti produktus, paslaugas ar net turinio rinkodaros iniciatyvas paprastu el. Laišku ar naujienlaiškiu.

Norėdami padidinti el. Pašto rinkodaros naudą, pabandykite A / B testavimą, segmentavimą ir personalizavimą. Šios taktikos skatins daugiau asmeninių santykių tarp jūsų ir jūsų klientų, padės nustatyti turinį ir temines eilutes, kurias jie pageidauja, ir siųsti el. Laiškus, kai tikėtina, kad abonentai juos atidarys ir su jais bendrauja.

3. Integruoti vaizdo įrašų turinį.

Vaizdo įrašas yra labai veiksmingas, bet nepakankamai išnaudojamas turinio rinkodaros būdas. Nors daugelis įmonių sutelkia dėmesį į dienoraščius ir Instagram stebėtojus, pavyzdžiui, vaizdo įrašų iniciatyvos gauna daug akcijų ir nuomonių. Pasak „HubSpot“ valstybės vaizdo rinkodaros ataskaitos, 76 proc. Rinkodaros teigia, kad vaizdo turinys padidino srautą į savo svetainę.

Skutimosi paleidimas Haris turi puikų pavyzdį, kaip įtraukti vaizdo įrašų rinkodarą. Šis trumpas vaizdo įrašas supažindina vartotojus su prekės ženklu, nustato šviesų ir žaismingą toną ir informuoja potencialius klientus apie įmonės kilmę. Bendrovė sumaniai įdėjo ją tiesiai į savo svetainę, taip pat pasidalino ją socialinės žiniasklaidos priemonėmis.

Yra daug vaizdo įrašų, kuriuos galite įtraukti į šią strategiją, įskaitant prekės ženklo vaizdo įrašus, trumpus socialinės žiniasklaidos įrašus, skelbimus, informacinius, apie demonstracijas ir demonstracijas. Be to, jei tai atitinka jūsų prekės ženklą, eikite toliau ir pasiūlykite seminarus. Tai skaitmeniniu būdu paskatins klientus, suteiks didelę vertę vartotojams ir netgi suteiks jums galimybę rinkti el. Laiškus, kurie gali padėti jums atlikti pirmąjį žingsnį.

4. Reklama Internete.

Nors ekologiškos, nemokamos strategijos, kurios skatina srautą, yra kiekvieno prekės ženklo svajonė, kartais jūs tiesiog negalite įveikti reklamos. Laimei, perėjome praeityje skelbimų lentų. Vietoj to, žiūrėkite į unikalią reklamos taktiką, pvz., Pakartotinį taikymą ir pakartotinę rinkodarą.

Pasak „ReTargeter“, tik 2 proc. Svetainių konvertuoja pirmąjį apsilankymą. Tiek pakartotinis taikymas, tiek pakartotinė rinkodara priklauso nuo slapukų, kurie yra nukreipti į naršykles, kad galėtų stebėti naudotojus visame žiniatinklyje. Tada pakartotinis taikymas aptarnauja vartotojų skelbimus jūsų svetainėje. Tuo tarpu pakartotinė rinkodara siunčia vartotojams kuruojamą el. Laišką pagal jų veiklą jūsų svetainėje.

Nors optimizavimas paieškos sistemose yra veiksmingas ir visos įmonės, turėtų investuoti į jį, SEO nėra galutinis, kai kalbama apie srautą į profesionalią svetainę. Investuodami į socialinę žiniasklaidą, reguliarų el. Paštų rinkodarą, vaizdo turinį ir skaitmeninę reklamą, jūs tikrai padidinsite svetainės srautą be tiesioginės konkurencijos, kuri ateina su SEO raktiniais žodžiais.

Author

Write A Comment